Platanus Ogrody Naturalne

Moja firma Platanus Ogrody Naturalne, jako jedyna w Polsce, wykonuje kompozycje do złudzenia podobne do natury. Nasze ogrody, pełne traw i paproci, przypominają leśne polany. Rośliny sprawiają wrażenie jakby się same rozsiały, a stawy kąpielowe wyglądają jak sadzawki na łąkach. Nasze strumyki są nie do odróżnienia od tych naturalnie płynących. Moje autorskie ogrody powstają tak, aby pod każdym względem przypominały naturę.
Przemysław Sochański
foto witam

Jak działamy?

1
rozmowa
Kontakt
Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą proszę o e-mail z informacjami o lokalizacji, wielkości działki i charakterze inwestycji.
2
projekt
Wycena
Umawiamy się na projekt lub koncepcję, niezbedną do wstępnej wyceny. Może ona kosztować od 500zł.
3
akceptacja
Zaliczka
Państwo wpłacają, fakturowany przeze mnie, zadatek od 200zł na poczet projektu. Są to kwoty ustalane indywidualne.
4
programowanie
Umowa i realizacja
Po spotkaniu, na którym ustalamy szczegóły, wysyłam umowę e-mailem i po jej podpisaniu biorę się do pracy.

Referencje

"Jestem mamą dwóch córek w wieku 5 i 13 lat. Nasz ogród wyglądał jak wysypisko. Był wstrętny. Ponieważ najbardziej na świecie lubimy czytać, po naradzie rodzinnej postanowiłyśmy znaleźć czarodzieja, który będzie musiał się domyślić o czym marzymy. Oglądałyśmy mnóstwo stron internetowych. Nic nam się nie podobało, stawy były sztuczne, tak jokoś dokładne pod sznurek. Trafiłyśmy na stronę Platanusa i zdecydowałyśmy się w ciemno. Prezentowane stawy otrzymały owacje na stojąco. To był ten klimat i ten nostrój, o który nam chodziło.

Pan Przemek przybył do nas, zobaczył ugór, stertę śmieci. Wszystkie naraz mówiłyśmy, że ma być pięknie. On patrzył i milczał. W swojej głowie wymyślił coś przecudnego. Jest artystą zieleni. Na naszym stawie zagnieździły się dzikie kaczki... Codziennie obowiązkowo spacerujemy wokół stawu i oglądamy rośliny, cuda natury. Wyglądają jak z bajki.

Pan Przemek domyślił się wszystkiego. Mamy kącik leśny z ogniskiem, Alunia ma czyściutką plażę. Wokół jest kilka kącików zadumy, gdzie siadamy, oglądamy zachód słońca i opowiadamy sobie tajemnice. Zawsze na początek następuje przywitanie stawu. Pan Przemek zrobił nam schody, które kończą się taflą wody.

Nie sposób wszystkiego opisać. Pan Przemek jest artystą. Wszystko co powstało ma niepowtarzalny klimat i duszę. Gdy spojrzymy gdziekolwiek natychmiast przychodzi refleksja - nie ma niczego piękniejszego od natury. Starszej Zuzi nojbardziej podoba się tajemnicze uroczysko za stawem z kwitnącymi paprociami, mchem porastającym drzewa i kamienie. Siada na drewnianych belkach i teraz tam czyta książki.

Polecamy z całego serca."

Izabela Czaja - Mitura

"Chcielibyśmy niniejszym gorąco polecić Pana Przemysława Sochańskiego oraz jego firmę Platanus. Z usług Pana Przemysława korzystaliśmy przy zaprojektowaniu oraz zagospodarowaniu naszego ogrodu. Z zadania tego Pan Przemysław wywiązał się znakomicie. Dzięki jego wiedzy i ogromnemu praktycznemu doświadczeniu mamy wspaniały leśny ogród, którego uroda przeszła nasze oczekiwania i którego widok,
niezależnie od pory roku, jest prawdziwą ucztą dla oka.

Gdy postanowiliśmy po pewnym czasie dodać strumyk, nie zastanawialiśmy się przez chwilę komu powierzymy to zadanie. Ponownie, efekty pracy Pana Przemka są przedmiotem naszej dumy i nieskrywanych westchnień naszych znajomych. Do podziękowań z pewnością dołączyłyby się także okoliczne ptaki i wiewiórki, którym strumyk służy za wodopój i leśne spa, a także nasze psy chłodzące się w nim co bardziej upalne dni.

Za każdym razem wszystkie prace realizowane przez firmę Platanus były wykonywane zgodnie z uzgodnionym harmonogramem i kosztorysem. Chcielibyśmy także wspomnieć, że Pan Przemysław jest niezwykle miłym człowiekiem, prawdziwym entuzjastą przyrody, chętnie dzielącym się swoją wiedzą. Szczerze doceniamy jego zaangażowanie, troskę o szczegóły i detale, bez których końcowy efekt jego prac nie byłby tak spektakularny.

Gorąco polecamy."

wdzięczni Tomasz i Aleksandra Kańscy

"Chciałbym z pełnym przekonaniem polecić Pana Przemysława Sochańskiego, z którego usług korzystałem przy projektowaniu ogrodu i stawu kąpielowego.

Z Panem Przemysławem i jego firmą Platanus zetknąłem się przeszukując internet na etapie projktowania jednocześnie domu i stawu w celu uzyskania pozwolenia budowlanego. Spotkałem się z jego strony ze zrozumieniem i fachową poradą. Nie zniechęcił go odległy i niepewny termin inwestycji. Zaowocowało to długoletnią współpracą i powstaniem po wielu przeszkodach (nie związanych z Panem Przemysławem, a budową budynku) naturalistycznego stawu kąpielowego z otaczającym go fragmentem leśnego ogrodu. Spełnia on wszelkie nasze oczekiwania i jest wizytówką domu. W letnie dni spędzamy tu z rodziną większość wolnego czasu czując się jak na mazurskich wakacjach.

Pan Przemysław dał się poznać jako znakomity fachowiec, który jednocześnie w sposób kreatywny i skuteczny realizował projekt. Śmiało mogę określić go jako wizjonera, człowieka z pasją kochającego swoją pracę. Jest to niestety w dzisiejszych czasach rzadkość godna najwyższego szacunku. Rzetelność i uczciwość w realizacji stawu oraz praca przy jego dalszej konserwacji spowodowały, że stał się przyjacielem domu. W planach mamy dalszą współpracę przy kształtowaniu doskonalaniu ogrodu na co gorąco liczę."

Rafał Krzyżewski z Rodziną

Nasza lokalizacja

Adres:
Millenium 35, 05-503 Głosków
Telefon:
+48 603 533 511
E-mail:
Dawne odmiany drzew owocowych
Szkółka pojemnikowa
Oferujemy dawne odmiany, głównie jabłoni. Odporne na choroby, sprawdzone przez naszych pradziadków, nareszcie wracają do naszych ogrodów naturalnych i na nasze stoły. Zapraszamy do zakupu właśnie u nas.